Odszkodowania po wypadku

Jeśli jesteś po wypadku samochodowym, ubezpieczenie często pokrywa koszty naprawy pojazdu. Ale co się stanie, jeśli twój pojazd miał wcześniej istniejące uszkodzenia? Sprawy stają się trochę trudniejsze, a rzeczoznawca ubezpieczeniowy prawdopodobnie wypłaci Ci mniej za twoje roszczenie.

CO LICZY SIĘ JAKO WSTĘPNE OBRAŻENIA?
Po prostu wszelkie szkody, które istniały przed wypadkiem. Zazwyczaj eksperci od napraw powypadkowych mogą badać uszkodzenia samochodu i wskazywać, ile mają lat wgniecenia i zadrapania. Opinia wyszkolonego eksperta może być wykorzystana jako kupa, jeśli przed wypadkiem (lub nie było) szkody.

CO JEŚLI OSTROŻNIE USZKODZI MÓJ SAMOCHÓD W TYM SAMYM MIEJSCU JAKO STARE SZKODY?
Jeżeli nowe szkody powstałe w wyniku wypadku będą znajdować się w tym samym obszarze, co poprzednie szkody, firma ubezpieczeniowa może uznać samochód za w gorszym stanie niż przed wypadkiem. Z tego powodu nie zrekompensują Ci kosztów napraw. Jeśli uważasz, że szkoda jest teraz warta więcej niż jakiekolwiek istniejące wgniecenia lub zadrapania, musisz negocjować o odszkodowania z agentem ubezpieczeń lub prawnikiem z kancelarii odszkodowawczej.

CO JEŚLI SAMOCHÓD JEST USZKODZONY NA GŁĘBOKOŚCI?
Użyjmy przykładu. Powiedzmy, że Marianna prowadziła samochód, gdy Jacek nagle wjechał na jej pas. Nie używał swojego kierunkowskazu, ponieważ jego tylne światło było zgaszone, a Marianna go zakończyła. Jednak gdy samochód Marianny uderzył w samochód Jacka, roztrzaskał tył, niszcząc tylne światło (i wszelkie dowody, że światło nie działało).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *