Przedszkole prywatne Poznań – czy Twoje dziecko jest gotowe na pracę z dziećmi?

Cała prawda o nauczaniu w przedszkolach!

W zeszłym miesiącu napisałem o 16 rzeczach, które uczeń przedszkola chce poznać. W tym miesiącu chciałem podzielić się trochę więcej o tym, co nauczyciele przedszkola mogą chcieć wiedzieć! Czy jesteś nauczycielem przedszkola? Jak wygląda nauczanie przedszkola? Oto kilka prawd na temat nauczania przedszkola od nauczyciela przedszkola.
Prawda o nauczaniu w przedszkole prywatne poznań o nazwie Wszystkie Skarby Mamy: jeśli jesteś nauczycielem przedszkola Wszystkie Skarby Mamy, prawdopodobnie już wiesz wszystko, co mam zamiar powiedzieć w tym poście. Wiesz, co dzieje się w typowym dniu w przedszkolu. Wiesz, co nauczyciele i uczniowie przedszkola robią każdego dnia. Kiedyś myślałem, że wszyscy rozumieją, co dzieje się w przedszkolu. Przynajmniej dopóki nie zacząłem otrzymywać komentarzy takich jak te: (proszę zauważyć, że rozumiem, że czasami mówiono je z najlepszymi intencjami!).
Kiedyś (i czasami nadal robię to szczerze) naprawdę denerwuję się tymi komentarzami i czuję potrzebę obrony siebie i nauczycieli przedszkolnych wszędzie. Wtedy zdałem sobie sprawę, że ludzie, którzy robią te komentarze, nie sprawiają, że są niegrzeczni. Szczerze mówiąc, nie znają prawdy o przedszkolu. Myślą, że po prostu rozmawiają, a może nawet składają komplementy. Oni po prostu nie wiedzą i czy mogę ich za to winić? Gdybym mógł zagwarantować, że wszyscy na świecie przeczytają ten post, byłoby to wspaniałe. Wiem, że ludzie czytający ten post są prawdopodobnie nauczycielami. Ale jestem z tym w porządku! Możemy stać razem i wiedzieć, co naprawdę dzieje się w przedszkolu. Oto PRAWDA na temat nauczania w przedszkole prywatne Poznań (z perspektywy tego nauczyciela przedszkola) w bezpośredniej odpowiedzi na te komentarze: „Och, uczysz przedszkola – to musi być całkiem proste, prawda?” Przedszkole prywatne poznań z pewnością nie jest łatwe. Uczyłem klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, gdzie tak, zawartość rośnie i staje się bardziej skomplikowana, ale uważam, że przedszkole jest najtrudniejsze, moim zdaniem (i nadal moje ulubione). (żeby nie powiedzieć, że inne stopnie nie są trudne – nauczanie jest trudne!) Bierzesz niektórych uczniów, którzy przychodzą dosłownie nie znając liter ani cyfr, i odblokowując klucze do umiejętności czytania i pisania! Czy spojrzałeś na najbardziej aktualne standardy tego, co przedszkolaki muszą wiedzieć? (Domyślam się, że jeśli nie jesteś nauczycielem, prawdopodobnie nie byłaby to twoja weekendowa lektura rekreacyjna). To nie są po prostu ABC i 123, ale raczej takie rzeczy jak: płynne dodawanie i odejmowanie w obrębie 5, rozkładanie liczb na 10, dodawanie i odejmowanie w ciągu 10, czytanie słów i słów o wysokiej częstotliwości i wiele, wiele więcej. Kiedy uczyłem starszych klas, jeśli uczeń borykał się z problemami, mogłem wrócić do „podstaw” i stamtąd budować. W przedszkolu mamy podstawy! Jeśli mnie zapytasz, czasami podstawy mogą być najtrudniejsze do nauczenia, ponieważ są podstawowymi elementami przyszłej nauki w szkołach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *