Sprzedaż borówki amerykańskiej prosto z plantacji

Jako polska plantacja borówki amerykańskie jesteśmy wielkimi fanami jagód w naszym domu. Bez względu na to, ile kilogramów kupujemy, produkujemy i zamrażamy każdego roku, jakoś wszystkie znikają. Dlatego postanowiliśmy w tym roku posadzić własną plantację. Poniższy artykuł to nasze przemyślenia na temat wykorzystania zarówno kultury sadzenia, jak i zdrowej bio uprawy, aby stworzyć optymalny, obfity i długowieczny stojak na owoce jagodowe.
Borówki amerykańskie mogą być jednymi z najmniej wymagających w utrzymaniu i przyjemnych jagód do uprawy. Są również niezwykle długowiecznymi krzewami, od 30 do 50 lat. Z punktu widzenia stałego rolnictwa są one złotem i sprzedaż borówki amerykańskiej prosto z plantacji nie jest dziś problemem. Jak wspomniano, aby rosnąć i żyć optymalnie, należy je optymalnie założyć.

1) Owoce jagodowe, w tym borówki, potrzebują dobrego drenażu.
Dobrą zasadą jest: jeśli w poniedziałek pada deszcz, a do środowego wieczoru woda wciąż stoi w wybranym miejscu, nie sadzi się tam borówki borówki. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne zastrzeżenia do tej ogólnej zasady. Dobry projekt stojaka z jagodami powinien zaczynać się od obróbki wody. Czy musimy zwiększyć przepływ wody w tym obszarze przez łopatki kierujące, aby naturalnie pielęgnować i karmić nasze krzewy? Czy też musimy spowolnić i „zatopić” wodę energetyczną, która przepływa przez nasz obszar projektowy? Innym ważnym zastrzeżeniem jest to, że jagody mają płytki system korzeniowy, który łatwo wysycha. Głęboko ukorzenione rośliny mogą łatwo wyciągać wilgoć z podłoża, aby pozostać uwodnionym, ale płytkie ukorzenione rośliny, takie jak jagody, walczą w suchych systemach. Dostępność wody jest bardzo ważna dla utrzymania produkującego borówki. Nasz klimat umiarkowany skłania się ku okresom upałów / susz, a następnie okresom ochłodzenia / opadów. Oznacza to, że będziemy mieli intensywne okresy ciepła, a następnie intensywne okresy opadów. Dlatego gdy pada deszcz, musimy go uchwycić; zwolnij; przechowuj to; zatop to; trzymaj to. W pewnym sensie musimy uspokoić opady tak, aby nasz system żywy mógł z nich korzystać na stałe. Ważne jest, aby obserwować swoją lokalizację projektową i określić swoje potrzeby wodne. Podczas opadów deszczu stań w deszczu i obserwuj, jak woda przepływa przez topografię.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *