Za pomocą nawigacji gestowej staramy się iść naprzód i ujednolicić wrażenia użytkownika na Androidzie. Model, na którym wylądowaliśmy, jest optymalny dla większości użytkowników, ale oznacza to również, że niektóre gesty są sprzeczne z istniejącymi gestami aplikacji jaką jest nawigacja Android, co wymaga dostosowania przez programistów sposobu interakcji użytkowników z Twoimi aplikacjami.
Poważnie podchodzimy do odpowiedzialności za programistów Androida i chcemy pomóc Ci w tym procesie. Istnieją trzy kluczowe kroki do obsługi gestami aplikacji jaką jest nawigacja Android: Przejdź od krawędzi do krawędzi, aby umożliwić aplikacji rysowanie na całym ekranie Obsługuj wszelkie nakładki wizualne za pomocą interfejsu użytkownika systemu (np. Paska nawigacji).
Rozwiązuj konflikty gestów za pomocą gestów systemowych:
Właśnie opublikowaliśmy pierwszy artykuł z naszej serii „Przechodząc od krawędzi do krawędzi” na Medium, opisując kolejno te kroki. Ostatni artykuł z serii obejmie niektóre z typowych scenariuszy, które widzieliśmy, i jak najlepiej wesprzeć je w swoich aplikacjach, w tym także aplikacji jaką jest nawigacja Android. Dziękujemy wszystkim za opinie – wszystkie wasze komentarze i interakcje pomogły nam ulepszyć nawigację gestami w Androidzie Q, a szerzej – ulepszyć aplikację jaką jest nawigacja Android każdego dnia.
Nawigacja Android
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.