Automatyczna skrzynia Warszawa w Twoim Lexusie!

Zdecydowana większość modeli Lexusa, które kiedykolwiek były produkowane, posiada automatyczną skrzynię Warszawa tego lub innego rodzaju. Przed wprowadzeniem napędu hybrydowego Lexus i powiązanej z nim technologii E-CVT oznaczało to zastosowanie tradycyjnych przekładni automatycznych typu przemiennika momentu obrotowego.

Różnorodność w tej dziedzinie transmisji jest zdumiewająca, ale możliwe jest zastosowanie kilku ogólnych faktów w całym zakresie. Po pierwsze, każda automatyczna skrzynia Warszawa została opracowana i wyprodukowana przez partnera w Warszawie. Wszystkie odmiany są objęte tym samym parasolem rodziny „A”, ale używają dodatkowego kodowania w celu odróżnienia określonych odmian. Obejmują one liczbę biegów i to, czy urządzenie jest przeznaczone do napędów na tylne lub wszystkie koła.

Jak można się spodziewać po hipermarkecie Lexus, automatyczna skrzynia Warszawa jest wyjątkowa i niezwiązana z żadnym poprzednim modelem Lexusa. Wykorzystuje zarówno silnik elektryczny, jak i zaawansowaną hydraulikę, aby zapewnić ciśnienie i dużą objętość płynu potrzebną do uruchomienia przekładni i koncentrycznego siłownika sprzęgła. Czasy zmiany biegów w automatycznej skrzyni biegów Warszawa można regulować w siedmiu etapach – od 0,2 sekundy do intensywnej pracy na torze do 1,0 sekundy do płynnej jazdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *