Cięcie liną diamentową – poznaj wady i zalety

Betonowa piła linowa przecina zbrojony beton jest specjalnie zaprojektowana do oddzielania dużych konstrukcji żelbetowych, jego główna zasada polega na szybkim hydraulicznym napędzie silnikowym za pomocą liny z diamentową linką ciętą wokół obiektu, w postaci pewnego napięcia, wysokiej Szybkość wiórów wycinano przedmioty, pył ścierny i ciepło odprowadzane przez wodę chłodzącą, wreszcie osiągnęły cel cięcia przedmiotów. Jego cechami konstrukcyjnymi są cięcie liną diamentową i usuwanie dużych konstrukcji żelbetowych.

Drgania i hałas podczas procesu jakim jest cięcie liną diamentową są niewielkie, a energię cięcia można statycznie oddzielić w stabilnych warunkach. Może ciąć w dowolnym kierunku, takim jak poziomy, pionowy, ukośny itp. Duża prędkość cięcia linią diamentową i duża moc. Diamentowa piła linowa tnie zbrojony beton z wielką szybkością.

Zalety: belkę nośną można przyciąć do wymaganego rozmiaru w zależności od wydajności urządzeń dźwigowych i warunków budowy na placu budowy. Sprzęt do podnoszenia można wyciągnąć, a następnie można go przetransportować z pola pojazdem transportowym w celu zmiażdżenia. Technologia bezpieczeństwa ochrona środowiska (wibracje i hałas są małe, brak skał, brak pyłu, dobre środowisko konstrukcyjne), wysoka wydajność pracy, może zagwarantować harmonogram budowy) oraz w trakcie rozbiórki sąsiedniej konstrukcji oporowej wykopu fundamentowego (ciągła podziemna ściana) podstawowe nie ulegają zmianie.

Wady: wysoki koszt cięcie liną diamentową z pewnością jest dużą wadą. Ponieważ blok tnący jest duży, zwykle wymagany jest duży sprzęt do podnoszenia, a wymagania dotyczące miejsca są wysokie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *