Jak działają siłowniki hydrauliczne Warszawa?

Siłowniki hydrauliczne Warszawa tak naprawdę niewiele się zmieniły przez lata. Procesy produkcyjne są o wiele bardziej usprawnione, a tolerancje znacznie ściślejsze, ale w przeważającej części jakimi są siłowniki hydrauliczne Warszawa nadal są ciężko pracującymi narzędziami do pchania / ciągnięcia, którymi zawsze były. Te rzeczy dosłownie ukształtowały świat wokół nas. Wszystko, co jest podnoszone, pchane, ciągnięte, zrzucane, kopane, kruszone, wiercone lub sortowane, trafiło w ten sposób przez jakąś ciężarówkę, dźwig, spycharkę lub ciągnik za pomocą cylindra hydraulicznego.

Ale jak działają cylindry i siłowniki hydrauliczne Warszawa? Niesamowita siła wywierana przez cylinder wynika z prostej mechanicznej zasady nacisku wywieranego na powierzchnię tłoka. Mówiąc najprościej, im większa średnica cylindra, tym bardziej będzie on się podnosił. Wzór na to: Obszar X PSI (funty na cal kwadratowy) = Siła.

Prosty schemat cylindra hydraulicznego:
TŁOK znajduje się wewnątrz cylindra, którego średnica jest znana jako BORE. OK. Technicznie rzecz biorąc, otwór ma średnicę wewnętrzną rury, ale różnica ta ma niewielkie znaczenie. Tłok potrzebuje uszczelnienia tłoka, aby zapobiec przedostawaniu się ciśnienia na drugą stronę, co pozwala mu wytworzyć wymagane ciśnienie (jeśli cylinder nie podnosi siły, powinien, uszczelka tłoka prawdopodobnie jest zużyta). Tłok jest przymocowany do ROD (lub wału) cylindra, zwykle z tłoczyskiem przechodzącym przez tłok i przymocowanym dużą nakrętką na przeciwległym końcu. Aby poprawnie obliczyć siłę ciągnącą cylindra, pole powierzchni pręta należy odjąć od wzoru. Wędka jest prawdopodobnie najcięższym elementem w całym systemie. Pręt jest największym pojedynczym kawałkiem stali w cylindrze, niepomalowanym i wystawionym na działanie wszystkich elementów siłowników hydraulicznych Warszawa. Musi być wyjątkowo wytrzymały (odporny na zginanie), wyjątkowo twardy (odporny na korozję i wżery) i gładki jak jedwab (aby utrzymać uszczelnienia prętów w stanie nienaruszonym, aby zapobiec wyciekaniu płynu i ciśnienia). WYSUWANIE cylindra to całkowity skok możliwy z całkowicie cofniętej długości i całkowicie przedłużonej długości pręta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *