Muzyka bez opłat licencyjnych

Jeśli grałeś muzykę z radia, radia internetowego, z płyty CD z muzyką dostępną w handlu (np. muzyka bez opłat z list przebojów, znane zespoły i artystów), wówczas organizacje te zostały zobowiązane do pobierania opłat licencyjnych za różne zastosowania w imieniu właścicieli kompozycja i wykonanie muzyki (w tym przypadku nagranie). Tak więc, jeśli grałeś tę muzykę bez opłat, jesteś zobowiązany do zapłaty za korzystanie. Zakup muzyki przede wszystkim daje Ci prawo do korzystania z muzyki na własny użytek i z niewielką grupą osobistych znajomych.

Muzyka w tle w środowiskach komercyjnych:
Muzyka bez opłat od OnePlayer poprawia wszystkie środowiska komercyjne. Nie ma na celu licencjonować Cię do użycia w miejscu pracy, w biurze, garażu lub w kawiarni lub restauracji. Nie jestem tutaj, aby powiedzieć, czy jest to uczciwe, czy nie, aby wyjaśnić, jak działają prawa autorskie w tym przypadku. Więc proszę, nie „strzelaj do posłańca” Zbieranie zarobków dla właścicieli praw autorskich za utwory, które są ich własnością, jest podstawowym prawem w prawie autorskim, a ochrona praw autorskich obejmuje wiele rodzajów aktywów, które ktoś może posiadać. Wiele rzeczy chronionych prawem autorskim, takich jak muzyka bez opłat, jest niematerialnych, takich jak słowo pisane (na przykład historia) lub film.

Ale co to ma z tobą wspólnego?
Zasadniczo, jeśli korzystasz z czyichś praw autorskich, musisz uzgodnić warunki prawne dotyczące korzystania z tych praw autorskich. Jeśli chodzi o korzystanie z muzyki bez opłat, zamiast uzyskiwać tysiące umów z właścicielami muzyki, możesz przejść do agencji licencyjnej lub towarzystwa, aby uzyskać ogólną umowę. Więc jeśli nie było to wcześniej jasne, mam nadzieję, że to pomogło to wyjaśnić. Jeśli używasz dziś muzyki w swojej firmie, prawdopodobnie (ale nie zawsze) jest ktoś, od kogo będziesz musiał uzyskać zgodę na używanie tej muzyki w swojej firmie. Ale jeśli dzisiaj wyłączysz głośniki i przestaniesz odtwarzać tę muzykę, będziesz miał wybór, co robić w przyszłości, a niektóre opcje są znacznie tańsze niż korzystanie z ogólnych licencji społeczeństwa wykonawczego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *